GDY ZOSTANą MI ZIEMNIAKI Z OBIADU, PRZERABIAM JE NA KOTLETY. Są POżYWNE DZIęKI 3 DODATKOM

Nie lubię marnować żywności, dlatego mięso czy ziemniaki, które zostały mi z obiadu przerabiam na nowe dania. Odgrzane następnego dnia, nie zawsze dobrze smakują. Ale gdy połączę je z innymi składnikami i przygotuje z nich coś zupełnie nowego, każdy zjada bez marudzenia. Tak właśnie powstają moje kotlety ziemniaczane, które mają same zalety. Są tanie, proste i smaczne. Robi się je szybko i wyglądają niezwykle apetycznie.

Co warto dodać do kotletów ziemniaczanych?

By gotowane ziemniaki zamienić w kotlety ziemniaczane, trzeba je połączyć z jajkiem i mąką. Do samej masy warto zaś dodać składniki, które podniosą smak i pożywność potrawy. Popularnym dodatkiem do kotletów ziemniaczanych jest smażona cebulka, a także posiekana zielenina, np. koperek, natka pietruszki. Jednak można też pokusić się o bardziej wymyślne dodatki. Ja do kotletów ziemniaczanych dodaję zwykle szynkę, szczypiorek i groszek. Dzięki temu nie tylko doskonale smakują, ale też wyglądają niezwykle apetycznie. Można je też jednak wzbogacić np.: kukurydzą z puszki, kawałkami papryki, gotowanej marchewki czy podsmażonego boczku albo kiełbasy.

Jak zrobić kotlety ziemniaczane z dodatkami?

Podstawą kotletów ziemniaczanych są ugotowane, wytłuczone ziemniaki. Jeśli nie przepuściłaś ich przez praskę od razu po ugotowaniu, możesz to zrobić także następnego dnia. Wcześniej jednak podgrzej ziemniaki np. w kuchence mikrofalowej. Wtedy bez problemu dadzą się zgnieść na gładką masę.

Wskazówka: Uformowane kotlety można też panierować w bułce tartej, dzięki czemu zyskają chrupiącą skórkę.

Inne pomysły na potrawy z gotowanych ziemniaków

Jeśli zostaną ci ziemniaki z obiadu, możesz je wykorzystać na wiele sposobów. Pierwszy i najbardziej oczywisty, to odgrzanie ich następnego dnia i podanie do obiadu. Doskonałym pomysłem jest pokrojenie ziemniaków w plasterki i obsmażenie ich na oleju. Gotowane ziemniaki można też zamienić w apetyczne puree, dodać do sałatki albo przerobić na kopytka.

Szwagierka robi proste kotlety z tego sezonowego warzywa. To najlepszy szybki obiad na lato

Te kotlety bez mięsa nie mają sobie równych. Wystarczy kalafior i podstawowe składniki, by je zrobić

2024-07-09T13:52:10Z dg43tfdfdgfd