TYMI RYBAMI POLACY SIę ZAJADAJą, ALE TAKą WERSJę JADłAM PIERWSZY RAZ NA WESELU. PRZEPIS JEST PROSTY

Śledzie to jedne z najpopularniejszych i najbardziej lubianych ryb w Polsce. To z pewnością zasługa ich ceny i dostępności, ale też smaku. Co więcej, śledzie, jako tłuste ryby morskie, są też bardzo zdrowe. Zwykle podajemy je w oleju, śmietanie czy dodajemy do sałatek. Ostatnio miałam przyjemność skosztowania niezwykle smacznej i efektownej sałatki śledziowej. Podali ją na przyjęciu weselnym w formie batonów. Zachwyciła mnie smakiem i wyglądem.

Jak zrobić oryginalną sałatkę ze śledziem?

Sałatka śledziowa, której spróbowałam na przyjęciu weselnym, przede wszystkim zachwyciła mnie formą i smakiem. A w sumie została przygotowana z popularnych składników.

Z czym jeszcze warto połączyć śledzia?

Robiąc sałatkę śledziową, do ryby tej można też dodać inne składniki. Śledź doskonale komponuje się z: cebulą, kiszonym ogórkiem, papryką, porem, jabłkiem i gotowanymi jajkami. Smak sałatki warto też wzmocnić dodatkiem musztardy, majonezu, śmietany, koperku czy natki pietruszki.

Walory zdrowotne śledzi

Śledzie to ryby nie tylko smaczne, ale też zdrowe. Warto po nie sięgać choćby z poniższych powodów:

  • Przede wszystkim są wartościowe ze względu na dużą zawartość kwasów tłuszczowych omega-3. Kwasy te pomagają obniżyć poziom trójglicerydów, zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób serca, są też cenne dla mózgu.
  • Śledzie dostarczają też wysokiej jakości białka, które służy do budowy i regeneracji tkanek.
  • Poza tym śledzie stanowią doskonałe źródło witamin: A, B12 i D. Witaminy te kolejno dobrze wpływają na wzrok i skórę, na funkcjonowanie układu nerwowego i produkcję czerwonych krwinek, a także dbają o zdrowe kości i wzmacniają odporność.
  • W ich składzie znajdziemy też selen, który jest silnym przeciwutleniaczem oraz jod potrzebny do prawidłowego funkcjonowania tarczycy.
  • Przy tym śledzie, w porównaniu z rybami drapieżnymi, wykazują niski poziom rtęci.

Śledzie w oleju z przepisu mojej babci smakują obłędnie. Poznaj ich sekret, a już nigdy nie sięgniesz po inne

Błyskawiczna pasta śledziowa do kanapek. Przepis tylko z dwóch składników

2024-07-09T17:37:41Z dg43tfdfdgfd