Kuchnia włoska nie może obyć się od wszelakiej maści makaronów. I to właśnie ciasto makaronowe posłużyło za bazę do tego przepisu. We wnętrzu różyczek skrywa się pyszny i prosty farsz z ricottą i szpinakiem. Idealnie sprawdzi się na romantyczną kolację we dwoje, gdy chcesz zachwycić drugą połówkę wyjątkowym daniem.
Rotolo to bliski kuzyn znacznie popularniejszej od siebie lazanii. Warto jednak zwrócić na niego uwagę, bo forma podania jest naprawdę piękna. Różyczki z ciasta to połączenie pasji do gotowania z kreatywnością. Bez względu na to, czy zaserwujesz je swojej drugiej połówce, podasz swojej rodzinie czy uraczysz nimi swoją teściową, każdy będzie zachwycony.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Każdy makaronowy zawijas jest unikalny, wypełniony delikatną ricottą i soczystym szpinakiem. To połączenie smaków i aromatów, które od razu przenosi do kulinarnego nieba lub po prostu do włoskiej trattori.
Zobacz także:
Sernik krakowski w tradycyjnym wydaniu. Najlepsze polskie ciasto
Ręcznie formowane różyczki z makaronu wypełnione delikatnym farszem ze szpinaku i ricotty to prawdziwa uczta dla oczu i podniebienia. Nie martw się jednak o to, że przepis jest skomplikowany. Z przygotowaniem poradzi sobie nawet laik, który włoski makaron do tej pory zamawiał jedynie na dowóz lub gotował z paczki.
Składniki:
Makaron:
Farsz:
Sposób przygotowania:
Krok 1. Na patelni rozgrzej olej i zeszklij na nim posiekaną dość drobno cebulę. Dorzuć szpinak, przeciśnięty przez praskę czosnek oraz sól i pieprz. Gdy liście stracą swoją objętość, dodaj ser ricotta i wymieszaj.
Krok 2. Na blacie lub stolnicy usyp kopczyk z mąki. Zrób w nim wgłębienie i wbij do środka jajka. Zacznij zagniatać ciasto, dolewając stopniowo wodę. Gdy ciasto będzie gładkie i jednolite, podziel je na trzy części.
Krok 3. Każdy kawałek rozwałkuj na długi prostokąt i wytnij z niego kółka. Ułóż je tak, aby brzegi nachodziły na siebie, wyłóż farsz i zalep, składając na pół.
Krok 4. Następnie zawiń ciasto, formując tym samym kształt róży. Z podanych proporcji ciasta wyjdzie ok. 6 różyczek. Jeśli obawiasz się, że ciasto będzie surowe, możesz je wcześniej podgotować. Ostrożnie, na chochelce zanurz rotolo we wrzątku i gotuj kilka minut. Po ugotowaniu przełóż do naczynia żaroodpornego.
Krok 5. Różyczki ułóż w żaroodpornym naczyniu i posyp serem. Wstaw do piekarnika rozgrzanego do 180 st. Celsjusza na 30 minut. Możesz je dodatkowo zapiec wraz z sosem pomidorowym. Smacznego!
Czytaj także:
Makaron z pesto pistacjowym i burratą to danie warte złotego medalu. Sos można wyjadać łyżeczkami
Upiekłam makaron w nietypowej foremce. Ta wytrawna babka robi wrażenie
Chwycił za nożyczki i przygotował wyjątkowe kluseczki. Po obiedzie nie został nawet ślad
2024-09-04T08:57:03Z dg43tfdfdgfd