DO MIELONEGO MIęSA DODAJę TEN PRODUKT I ROBIę LEKKIE, SOCZYSTE PULPETY. DAWNO LEPSZYCH NIE JADłAM

Pulpety to pyszne, soczyste danie z mielonego mięsa. Można je zrobić z mięsa wieprzowego, wieprzowo-wołowego, a także drobiowego. Dziś zrobimy pulpety w lekkiej wersji, z mielonego mięsa drobiowego, do którego dodamy też ser. Dzięki niemu pulpety będą o wiele lżejsze, bardziej soczyste i pełne smaku.

Jak zrobić pulpety z mięsa drobiowego i sera ricotta?

Nasze pulpety z mięsa drobiowego wzbogaciliśmy serem ricotta, dzięki czemu zyskały soczystość i delikatność. Ser ten jest bowiem miękki i słodkawy, więc dobrze komponuje się z mięsem drobiowym. Pulpety zostały uduszone w aromatycznym sosie pomidorowym, dzięki czemu całe danie jest pełne smaku.

Z czym podać pulpety z mięsa drobiowego i sera ricotta?

Pulpety drobiowe z sosem pomidorowym doskonale smakują podane z grubszym makaronem, np. penne, świderkami. Można je też zaserwować z ryżem lub gotowanymi ziemniakami. Doskonałym dopełnieniem całości będzie sałata z dodatkiem świeżych warzyw i lekkiego sosu.

Co można dodać do mielonego mięsa zamiast sera?

Pulpety z mielonego mięsa warto wzbogacić dodatkami, które poprawią ich smak i konsystencję, a także podniosą ich wartość odżywczą. Dobrym dodatkiem są warzywa, np. starta cukinia, marchewka czy posiekany szpinak. Warzywa wzbogacają pulpety w cenne składniki, a także zwiększają ich wilgotność i sprawiają, że danie staje się lżejsze. Dla poprawy tekstury i zwiększenia wartości odżywczej pulpetów warto też do nich dodać ugotowaną kaszę czy ryż. Dobrym pomysłem jest też wsypanie posiekanych orzechów czy pestek słonecznika. Wprowadzą one do dania przyjemną chrupkość i zdrowe tłuszcze.

Najlepszy pomysł na mięso mielone. Lekkostrawne pulpety w aromatycznym sosie

Klopsiki w sosie pomidorowym jak u babci. Robię sos, który nie wymaga zagęszczania mąką

2024-06-11T12:34:09Z dg43tfdfdgfd