MIęCIUTKI I SOCZYSTY STEK ZROBISZ DZIęKI RADOM GORDONA RAMSAYA. TO HIT!

Znany szef kuchni Gordon Ramsay podzielił się swoimi najlepszymi wskazówkami, jak przyrządzić idealny mięciutki stek we własnym domu. Dzięki temu trikowi wyjdzie doskonały za każdym razem. Wszystko sprowadza się do prostej i szybkiej sztuczki z patelnią.

Gotowanie może być sztuką i nie każdy jest w stanie ją wymyślić lub opanować, ale niektóre przepisy są z pewnością łatwiejsze do naśladowania. Pomaga jednak, jeśli znasz kilka wskazówek i sztuczek od profesjonalistów. Jednym z nich jest Gordon Ramsay, który zdradził nam, jak przygotować idealnego steka.

Porady eksperta zostały udostępnione w filmie na YouTube zatytułowanym Ostateczny kurs gotowania Gordona Ramsaya

W klipie Ramsay ujawnia, w jaki sposób za każdym razem można ugotować stek od krwistego do średnio krwistego, a najważniejszy krok ma miejsce jeszcze przed włożeniem mięsa na patelnię. 

Fot. Lukasz Zandecki / Agencja Wyborcza.pl

Na początek Ramsay twierdzi, że ważne jest, aby wyjąć stek z lodówki 20 minut przed planowanym rozpoczęciem smażenia. Wynika to z faktu, że jeśli spróbujesz usmażyć stek, który jest zimny jak kamień prosto z lodówki, prawdopodobnie skończysz na przegotowaniu zewnętrznej części, podczas gdy środek będzie potrzebował więcej czasu na rozgrzanie. Oznacza to, że otrzymasz twarde, nieprzyjemne jedzenie.

Czytaj też: Niezbędnik na lato od Magdy Gessler kupisz w Biedronce za 30 zł. Też w Lidlu i Carrefour

Sztuczka z patelnią uratuje mięso i sprawi, że będzie soczyste i idealne

Aby uniknąć porażki i uzyskać dużo delikatnego mięsa, musisz wypróbować sztuczkę ze wstępnym smażeniem i wyjąć stek z lodówki. Po pozostawieniu go na 20 minut, szef kuchni instruuje domowych kucharzy, aby doprawili go dużymi ziarnami soli i pieprzu, mówiąc, że należy „wmieszać to wszystko" w mięso. Wynika to z faktu, że podczas gotowania mięsa traci się około 30% przypraw, więc ważne jest, aby być bardzo hojnym.

Zobacz wideo David Gaboriaud zrobił wyśmienity tabbouleh. Główny składnik zaskoczy każdego

Smażymy stek, a nie gotujemy. Unikniesz tego, dzięki poradom eksperta

Aby rozpocząć smażenie, należy rozgrzać patelnię, tak aby zaczęła dymić, a następnie dodać odrobinę oliwy z oliwek i rozprowadzić ją po patelni. Ten krok jest niezbędny, aby zapobiec przypaleniu i upewnić się, że stek jest smażony, a nie gotowany. Obracaj steki co 30 sekund na drugą stronę i kładź je z dala od siebie, aby uniknąć rozpryskiwania tłuszczu. 

Minutowe steki stockcreations /Shutterstock

2024-06-09T13:24:17Z dg43tfdfdgfd